Nebezpečné duchovné ilúzie

© www.Gaia2010.sk

 

Nebezpečné duchovné ilúzie

 

Tieto informácie mi prišli teraz v tomto momente. Behom sekundy som precítil, načítal a tak ich rovno dávam do písomnej formy. Tak vás prosím moji milovaní sprievodcovia o čisté informácie počas písania.

Veľakrát už boli napísané rôzne články o transformácii, zmene človeka, osobnosti, o transformácii duše. Momentálne sa aj ja pripravujem na jednu konferenciu v Bratislave o novom vedomí, kde budem prednášať. Poslednú dobu často píšem o tom, aké je dôležité mať v sebe harmóniu. Mať harmóniu duality, harmóniu medzi dušou a egom, rozumom. To čo budem písať ďalej nemusí s každým rezonovať. A tak to skúste len precítiť srdiečkom a uvidíte, pocítite, čo vám to prinesie. Tak, poďme na to.

Duchovné ilúzie. Čo to je? Ako to vzniká? Ak pochopíme vznik týchto ilúzií, tak potom máme vyhraté. Jednou vetou by som mohol napísať, že duchovná ilúzia vzniká pri úteku z jednej reality do druhej, ktorú sme si sami vytvorili. Prečo? Dôvodov môže byť veľmi veľa. No to spoločné je len jedno. Nezvládnutie duality. No a strachy ktoré nás pri tom sprevádzajú nás nútia vedome alebo podvedome tvoriť ríšu, kam sa schovávame. Často sa  jednotlivci schovávajú do imaginárneho svetla, do vymysleného sveta svetla.

V dnešnom svete, kde všetko je tzv. na nete, všetky informácie si prečítame skoro zadarmo, tak práve v tomto chaose informácií hľadáme odpovede na naše trable.  Prečo som použil slová „ chaos informácií“? Len z jedného dôvodu.  Informácie sú často podávané tak, aby podvedome vplývali na jedinca a prijali tzv. zaručenú pravdu v tom alebo inom texte. Samozrejme každý z nás si povie, veď viem si to rozlíšiť, či to rezonuje so mnou alebo nie. Určite áno, len sme zabudli na jedno. My riešime vlastný problém, hľadáme odpovede. A tak tu si nájdeme nejakú tú odpoveď, tam si nájdeme a ešte niekde inde a ešte ďalšie a ďalšie. Otázkou ale je, čo vlastne hľadáme? Hľadáme odpovede na naše riešenie. Na riešenie nášho života v tejto dualite. A čo hľadáme, na čo reagujeme v skutočnosti? Ako obísť systém, ako obísť seba samotných.

Hľadáme neustále tú ľahšiu cestu. To je ľudské, no po istom čase zistíme, že to bol omyl a sme opäť tam kde sme boli na začiatku. Akurát že máme nejaké skúsenosti, ktoré možno aj využijeme v náš prospech. Strachy, ktoré nás ale neustále sprevádzajú začíname potláčať, prekrývať imaginárnym svetlom. To skutočné, čisté svetlo vlastne ani nevnímame, no utekáme do svetla ktoré sme si podvedome vytvorili. Aj keď v skutočnosti v našej dualite sme nič nevyriešili a počká nás to, nasilu samých seba presvedčíme, že toto svetlo nám pomôže sa dostať z našich problémov.

Pochopme ale jedno. Žijeme zatiaľ v dualite. Nikto nám nič nedá zadarmo, platíme dane, nebývame nikde bez platenia, atď. Prišli sme sem, aby sme sa práve toto naučili. Zjednotiť dualitu. To znamená, aby naše výkyvy v tomto svete boli čoraz menšie. Žili sme v iných životoch ako v čistom svetle, ale aj totálnej tme. To už máme za sebou. Teraz je na čase tieto naše poznatky zjednotiť a neutekať na jednu, alebo druhú stranu.  Tak ako už bol matriarchát a teraz už končí postupne aj patriarchát. Čo jediné môžeme urobiť? Zjednotiť sa. Vidím, ako ženy, muži bojujú cez svoje strachy medzi sebou. Vidím, ako utekajú od svojich duchovných učiteľov len preto, nakoľko nezvládajú svoje strachy. A tak je jednoduchšie utiecť do imaginárneho svetla, opustiť svojho učiteľa a tvoriť si ďalšie ilúzie o krajšom svojom svete.

No a teraz som sa dostal k našim ilúziám o duchovnom svete. Prečo hovorím o ilúziách? Z jedného dôvodu. Najčastejšie je to len očakávanie, že sa niečo zlepší. Sme ako ten pštros, ktorý si schováva svoju hlavu do piesku aby nevidel skutočnosť a myslí si že je neviditeľný. Nič sa nevyrieši a môžeme čakať na ďalší život. Aj ten duchovný svet chce od nás, aby sme ho spojili, zjednotili s realitou tohto sveta. Sám to veľmi dobre viem. Cítim sa krásne keď píšem, keď pracujem, sťahujem informácie, liečim, radím, no rovnako aj ja platím v obchode, vnímam svoju realitu ako vnútornú, tak aj tú vonkajšiu. Robím ale jedno a to, že spájam duchovné poznanie s realitou tohto sveta. So svetom v ktorom žijem a nerobím si zbytočné ilúzie o tom, že tam niekde niekedy mi bude dobre. Tu sa chcem mať dobre a mám sa dobre. Veď prečo ste sa väčšina dali na duchovno? Všetci do jedného hľadáme šťastie, spokojnosť tu a teraz.

Spojme teóriu s praxou, vedomosti (aj duchovné) s reálnym životom. Môžem mať milión certifikátov, titulov, duchovných mien, zasvätení ak to nevieme zužitkovať v reálnom živote. Čo vlastne chce od nás duchovný svet? Kam nás to vedie? To už hádam viete. Nepotrebujete veľké vedomosti. Postačí žiť s láskou, v láske v sebe. Nič viac. Čistá láska bez podmienok nám dáva šťastie, úsmev, spokojnosť, nové vedomie.

S láskou pre nás

Janko

Pre www.gaia2010.sk napísal Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, kozultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.