O mne

janko_lama-gaia

Ján Shogun Bálint

Ako liečiteľ som začal pôsobiť v roku 1988. Na technike akupresúry bolo úžasné zistenie, že v niektorých prípadoch pomocou tlaku na určité body tela, v priebehu niekoľkých sekúnd, sa bolesť stratí.

Neskôr som pracoval s bioenergiou, ktorá mi pomohla naladiť sa na čakru človeka, dokázať nie len dávať energiu ale aj vyčistiť energeticky zablokované miesta.
Veľmi mi pomohli karty pri veštení, či numerológia. Pomáhali mi spoznať samého seba, ale aj pochopiť cieľ mojej karmy a životného plánu. Vďaka týmto aktivitám som bol stále citlivejším, vnímavejším, pokornejším.

Liečivá sila Rejki mi otvorila novú bránu možností, vciťovať sa ešte viac do problémov klienta, pomáhať im ešte väčšou silou, láskou, porozumením liečiť najrôznejšie zdravotné problémy.

K mojej terapeutickej praxi som časom pridal aj prácu s liečivými kameňmi a ich esenciami, bylinkami, Tachyonovými platničkamichiropraktiku, nové energeticko – masážne techniky, poradenstvo v oblasti partnerských vzťahov, práce, karmy, minulých životov, životného plánu.

V tomto období som objavil akú moc má mágia. Preto som celú svoju silu venoval k odhaľovaniu jej pozitívnej ako aj negatívnej stránky a hlavne naučiť druhých ako sa môžu brániť voči týmto ubližujúcim silám. Pre pomoc slabším som využil pozvanie vystupovať v televízii kde som mal sériu možností odhalenia čiernej mágie ako aj prezentácií obrany voči nej. Považujem to ako dar od Boha pre mňa, že mi umožnil pochopiť jej mechanizmus fungovania.
Ďalšou inšpiráciou v mojom živote bolo pochopiť fungovanie geopatogénnych zón ako aj ich odrušenie. Som rád, že od tradičných možností odrušenia dnes môžem používať menej tradičné, t.j. odrušenie duchovnými metódami, ktoré využívam na riešenie problému v danej lokalite cez časopriestor.
Predmiléniové roky sa vyznačovali možnosťou načrieť do duchovného žriedla vedomostí pre tých, ktorí boli na to pripravení. Preto som do roku 2000 absolvoval veľa kurzov liečiteľského, ezoterického, duchovného charakteru. Prečo? Nie vždy som vedel efektívne pomôcť klientovi a tak som stále hľadal možnosti ako si rozšíriť moje vedomosti. V tej dobe som často spolupracoval aj s anjelmi a bol som prítomný malých i väčších zázrakov ktoré predviedli. Som veľmi vďačný za to, že som im mohol asistovať pri liečení s mojou maličkosťou – ich energie prechádzali cez moje ruky na choré telo, viedli moje ruky a ja som len v nemom úžase pozoroval ich prácu a počúval ich telepatickú komunikáciu so mnou aj s ostatnými anjelmi. S anjelmi naďalej veľmi rád spolupracujem, prijímam ich rady, návody, vedenie, pomoc pri liečení, riešení rôznych životných situácií ako pre seba, tak aj pre druhých.
To už bolo Obdobie, keď som vedel, že nestačí mi len liečiť, ale aj odovzdávať ďalej moje skúsenosti a začal som prednášať a učiť na seminároch, kurzoch, klubových akciách a prednáškach na ezoterických festivaloch na Slovensku a v Českej republike.
Každý liečiteľ, učiteľ časom postúpi na vyššiu úroveň poznania a skúseností. Momentálne sa viacej zameriavam na duchovné príčiny chorôb. Som presvedčený, že to je tá najlepšia cesta učeníka – človeka, aby pochopil pravú podstatu svojho životného údelu teraz a tu. V dnešnej dobe sa snažím práve o to aby človek, ktorý ma požiada o pomoc, čím skôr našiel svoju vlastnú duchovnú príčinu chorôb a zistil dôvod svojej existencie v tomto časopriestore. Ja mu len asistujem, pomáham a všetky moje ostatné vedomosti používam ako pomôcku k nastoleniu rýchlejšej rovnováhy na všetkých úrovniach jeho bytia. Pre mňa je to veľká česť takouto formou pomáhať dušiam, ktoré sa inkarnovali na túto planétu aby splnili svoje životné plány, karmické dlhy, duchovné úlohy a zároveň takouto formou slúžiť Bohu.
Zvlášť by som vyzdvihol vďačnosť všetkým vyšším duchovným silám za ich lásku, trpezlivosť, múdrosť v tejto výnimočnej dobe, keď len ťažko dokážeme v plnej miere pochopiť dôležitosť ich pomoci pri duchovnom vzostupe ľudstva i našej nádhernej planéty – Gaia, vo veku Vodnára.

Cesta za poznaním

 • Od roku 1988 ako samouk sa venoval duchovnu a liečiteľstvu.
 • V roku 1996 absolvoval Rejki 1., 2. stupeň; Arolo 1., 2. Stupeň.
 • V roku 1997 absolvoval Rejki majstrovský stupeň; kurz Numerológie; Anjelský seminár 1. Stupeň.
 • V roku 1998 absolvoval ADT / Aktívna duchovná terapia/ 1., 2. stupeň; Rejki – učiteľský stupeň.
 • V roku 1999 absolvoval ADT 3. stupeň; Arolo Tifar 1.; 2. stupeň; Anjelský seminár 2. Stupeň.
 • V roku 2000 absolvoval seminár Energia Zeme; ADT 4. stupeň – energetická chirurgia.
 • V roku 2001 – 2002 sa venoval štúdiu karmického vzťahu ľudí k odvrhnutým zvieratám v 1. Bratislavskom útulku.
 • V roku 2002 – 2006 využil možnosť 4 ročného štúdia ezoterickej duchovnej školy „Akadémia Planetárneho Vedomia Siedmich Lúčov“, ktorú viedol známy filozof, bádateľ duchovných smerov Jaroslav Chvátal z Českej republiky.
 • V roku 2010 absolvoval seminár a zasvätenie do Zelenej Táry ktoré odovzdal osvietený tibetský lama kenzur Čoťi Nangwa rinpoče.
 • 2011- Prijatie iniciácie do Shamballa 1024, 2002, 3110, Zovirah
 • 2013 – Požehnanie s iniciáciou cez Kristové vedomie do Rainbow Shamballa a Shamballa Melchisedekovho Rádu.
 • 2020 – Otvorenie vlastne školy „BEZ MENA“.

Veľmi veľa som sa naučil od mojich žiakov a učím sa naďalej za čo im zo srdca ďakujem.