Viera v Srdce…

Podriadenosť a obeť.

Touto témou som sa zaoberal minulý rok v článku „Energetický implantát“. Niekedy máme „toho čohosi“ už plné zuby. “Toho čohosi“ čo nás ovláda, podrobuje si nás, sťahuje nás niekam dole, „toho čohosi“ z čoho máme pocit, že sme obeťou malých či veľkých hier. Žijeme a máme strach čo bude ďalej, v budúcnosti. Čo s tým? Niektorí z nás sa upíname na „spasiteľov“ a očakávame, že nám dodajú energiu alebo si dokonca jeho energiu sami berieme. Nuž a zo „spasiteľa“ niekedy nechtiac urobíme obeť. Čo ak tou obeťou sme práve my, Ty? A čo ak sme sa obeťou stali vlastnou vinou?

„Topiaci sa slamky chytá!“ Možno je to tak, že nás ku dnu ťahá vlákno viny. Robíme čo môžeme aby sme sa z tejto situácie dostali, hľadáme, čakáme na spasenie a pritom zabúdame, že podstatou všetkého je strach. Ako sa oslobodiť? Ako sa zbaviť strachu? Ako vytvoriť miesto pre vznik niečoho nového, nového začiatku? Je mnoho spôsobov ako na to.

Pokúsme sa ponoriť do svojho stredu a predstaviť si svoju neutešenú situáciu ako kôpku drahocenností v truhlici na ktorej sedí trpaslík. Trpaslíci bývajú vo veľa príbehoch strážcami pokladov. Vizualizujme si trpaslíka, zahľaďme sa na strážcu pokladu a pozorujme ako sa správa, čo robí, ako sa tvári, aká je reč jeho tela. Či len vyčkáva, či odmieta, či nás víta s úsmevom a pod. Držme si neustále odstup a nemajme žiadne očakávania. Len pozorujme a naciťujme. Keď príde ten správny čas, keď to tak budeme cítiť, oslovme ho a požiadajme o radu.

To je všetko. Ak bude mať prísť odpoveď, príde z nenazdajky, keď ju vôbec nebudeme čakať. Všetko sa nám vyskladá a my, Ty, pochopíme a budeme v tom momente vedieť, čo máme urobiť.

Pochopili ste o čom píšem? Nie o Rozume ale o Srdci, ktoré nám ukáže čo je dobré, čo je v súlade s našou cestou. Niekedy stačí tak málo. Veriť svojmu srdcu.

Takto to cítim ja.

 

© 2021 „Peter Oravský“

 

 

Ďakujem Jankovi Bálintovi za otvorenie brány a povzbudenie kráčať svojou cestou.

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.