Ako som sa naučil čistiť čakry…

Niekoľkokrát som už písal o dôležitosti byť vo svojom strede (Obrazy…, Sloboda…, Viera…) a pozorovať „Prúd“ života, ktorý je všade okolo mňa, ktorý prechádza skrze mňa, ktorý na mňa pôsobí. Neustále hľadám spôsob ako sa dostať a byť vo svojom strede ale dôležité je aj udržať sa v ňom aspoň „nejaký čas“, aby som dokázal pozorovať, vnímať či cítiť „Prúd“.

Absolvoval som rôzne školy, kurzy, semináre a terapie na ktorých som sa snažil naučiť ako to dosiahnuť alebo aspoň získať informácie, ktoré by mi ukázali smer, čo všetko treba otvárať, čistiť, riešiť, púšťať, stíšiť a liečiť. Čítam súčasne niekoľko kníh a počúvam rôznorodé prednášky. Informácie, zručnosti, snaženie a chcenie. Pripomína Vám to niečo?

Raz večer som objavil meditačnú melódiu. Po chvíli som sa ocitol vo svojom strede. Tak som to cítil. Počúval som s cieľom udržať sa vo svojom strede čo najdlhšie a po krátkom čase mi prišlo:

„Cítim sa celkom dobre, som v pohode, Ďakujem.“

To bola predsa afirmácia a ja som poďakoval. Prvý krát som si uvedomil, že som vedome o nič nežiadal a dostal som, prišlo to samé od seba.

Potreboval som opakovať rôzne afirmácie? Nie, prišlo to a prúdilo mnou prirodzene a nenásilne. Často som používal vedenú meditáciu na čistenie čakier v ktorej bolo potrebné používať pozitívne afirmácie, ktoré sú síce príjemné ale niečo mi na nich nesedelo a tak som si povedal, že môžem to skúsiť aj bez nich a začal som čistiť. Jednu čakru po druhej, každú tak dlho, kým som vo vnútri necítil, že je absolútne čistá. Keď sa krásne leskla, žiarila, bol som spokojný a pokračoval som nasledujúcou. Všetko sa dialo v sprievode hlbokého nádychu do pľúc aj brucha, s pomalým výdychom ako keď splývate v bazéne. Takto prebiehalo moje prvé “samovedené” čistenie čakier po ktorom som tvrdo zaspal.

Som si istý, že získať informácie o všetkom  je potrebné. Pred pár rokmi som netušil čo je čakra. Viem, že je potrebné získať zručnosti a všetko vyskúšať. Nakoniec sa to všetko spojilo v jedno, zažil som zvláštne spojenie energií a vedel presne čo mám robiť, ako kráčať ďalej, viesť sám seba.

Šťastnú cestu vám prajem!

© 2021 „Peter Oravský“

 

 

Ďakujem Jankovi Bálintovi za otvorenie brány a povzbudenie kráčať svojou cestou.

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, konzultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.