Svetlo a tma

Svetlo a tma je ako okolo nás, tak aj v nás. Podstatou je, či naše svetlo alebo naša tma riadi náš život.
Často hovoríme, že sa riadime srdcom. Môže to byť pravda, veď prečo nie. Akurát keď naše srdce je smutné, nepochopené, rozladené, emocionálne sme vykoľajení a hromžíme, zobúdzame, dávame priestor našej tme aby prevzala iniciatívu.
Najlepším liekom je vtedy plač. Je zázračným liekom. Uvoľňuje, čistí, prepúšťa. Všimli ste si, že vtedy často robíme hlboký, uvoľňujúci, čistiaci nádych a výdych?
Určite sa teraz niekto ozval, že nedokáže plakať aj keby chcel. Áno, dokonca osobne to poznám. Ani ja som nevedel voľakedy, aj keď veľmi som chcel, a slzy som mal na krajíčku. Pomáhala mi Matka Zem vtedy. Chodil som do prírody, objímal stromy, hladkal kvety, kríky a rozprával. Všetko čo som mal v sebe, na srdci, čo ma ťažilo, bolelo, takto som dával von zo seba.
Ďalším pomocníkom bol spev, tanec, dupot. Vtedy často som končil svoj tanec s objímaním seba. To bola ďalšia fáza samoliečenia. Objatie, uvoľnenie sebalásky, privolanie duchovných pomocníkov a umývanie sa v slzách nakoniec.
Samozrejme dajú sa používať aj éterické oleje na uvoľnenie emócií, tela, čaje, Bachové esencie, cvičenia a atď.
U mňa sa osvedčila technika liečenia cez tanec. Mám v pláne túto techniku predať aj vám ak bude záujem. Pomáha čistiť svoju dušu, srdce, prepúšťať, odpúšťať, naplniť sa silou sebalásky. Z malého svetielka urobiť slniečko.

S láskou pre nás
Ján Shogun Bálint

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, konzultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.