Priateľu prestaň smútiť

Priateľu prestaň smútiť, báť sa, stresovať a byť v neistote.

Momentálne bytie na tejto planéte je skúškou, maturitou pre nás všetkých. Nečakajme, že nám niekto podá ťahák. Tak by nám len ublížil. Všetky vedomosti máme v srdci a mysli. Srdce a myseľ majú fungovať spolu.
Už vyše 20 rokov sme sa učili, ako na to. Ľudstvo malo možnosť nasať do seba x kníh, veľké množstvo prednášok, kurzov, seminárov.

Máme za sebou neuveriteľné množstvo životných skúseností a predsa väčšina z nás sa doteraz drží starých programov, strachov z budúcnosti.
Prestali sme veriť svetu lásky. Každý túži byť láskou, hľadá lásku a tvrdí, že je láska. Naozaj? Ukážme, či naozaj sme plní lásky a láskavosti alebo nie.

Ono je to naozaj veľmi ťažké, nakoľko lásku si najčastejšie predstavujeme ako zamilovanosť so všetkými jej možnými chuťami.
Buďme práve preto bdelí, pozorní na to, čo nám ukazuje myseľ, čo nám ukazuje srdce. Pokým sa nenaučíme milovať samých seba, potom nedokážeme milovať nikoho. Stále to bude len falošná láska, ilúzia plná podmienok.

Okrem iného máme momentálne strach o to, čo sa deje a čo bude. Aj toto je maturita.
Koľkokrát sme sa energeticky čistili, koľko všelijakých vedomostí máme o všelijakých očistných technikách? A predsa, teraz nám tento svet pripomína, že to bolo, že to je málo. Buď boli naše techniky, vedomosti slabé, bolo ich málo, alebo máme prísť na to, že nás niekto učil len do takej miery, akú úroveň výučby sme si vybrali a ďalej, či sme naozaj boli ochotní sa to aj naučiť a stali sme sa majstrami, alebo zostávame večnými žiakmi. Dúfam, že chápete o čom hovorím.

Tak sa tu a teraz vráťme nazad v listovaní vedomostí a z teórie urobme prax. Práve teraz prebiehajú praktické maturity. Čistíme sa na všetkých úrovniach bytia. Ak si povieme, môžem sa na to vykašľať, tak nás tieto skúšky aj tak počkajú a dovtedy sa nám budú opakovať kým ich neurobíme.

Ďalšie strachy sú z tvorby zajtrajška. Chceme zažiť hojnosť bytia vo všetkom, a tak chceme hojnosť ihneď bez toho, aby sme preto niečo urobili. Takto to veru nefunguje. Určite ste si všimli, že niekto niečo robí a darí sa mu, a niekto robí to isté, tak isto a napriek tomu sa mu nedarí, nič sa nedeje. Prečo? Možno len preto, lebo niekoho len kopíruje so zámerom zarobiť si a nedá do toho nič zo seba. Nič netvorí, len kopíruje. Verím, že chápete moje myšlienky.

Človek dostal schopnosť tvoriť. Tvorba je všetko. Tvorte svoje bytie a ono začne potom rásť, kvitnúť a prinesie svoje plody.
Prosím, tak sa ukľudnite a všimnite si po čom najviac túžite, čo všetko preto chcete urobiť, koľko energie ste ochotní do toho dať a hlavne, čo je vašim hlavným zámerom. Peniaze, alebo pokoj, šťastie, láska.

Kým toto všetko nepochopíme, dovtedy maturitu života neurobíme. Chceme to naše najvyššie dobro ale sami si ho brzdíme, odmietame a o tom len rozprávame.

Na dnes je to všetko. Viem, ľahko sa píše, ťažšie sa realizuje. Možno práve preto je nevyhnutné naše spojenectvo s mysľou a láskou.

Objímam vás všetkých

Ján Shogun Bálint

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, konzultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.