Keď ego vypneš, odpojíš ho

Postupne viac a viac jednotlivcov sa napája na srdce a odpája sa od ega. Chcem vás len upozorniť. Táto aktivita nech nie je u vás módny doplnok. Alebo len preto to chcete urobiť, nakoľko sa bojíte budúcnosti a tak to chcete urobiť zo strachu? To je najhorší výber. Skutočná láskyplná dôvera v Boha, v duši nám jedine dodá skutočnú istotu. Z vlastnej skúsenosti viem, že jedine takto dostávam často pomoc, pochopenie, ukážu mi správnu cestu. Každému dávam slobodu rozhodnutia a už sa netrápim pre niekoho ako to voľakedy bolo. To bol starý program, rozdávať sa pre nich. Dnes si už vážim svoju cestu, seba samého.

Pokiaľ priateľu budeš na sebe pracovať len preto, lebo niekto ti to hovorí, prehovoril ťa, často vlastne v tebe vyvoláva vtedy strach. A tak s takým človekom radšej ukonči rozhovor. Ak nedokážeš budovať v láske s niekym svoju cestu, takisto ukonči túto cestu. Ak nemáme v sebe dostatok lásky, a chceme sa napojiť na dušu, nakoniec sa začneme báť z budúcnosti, nakoľko bude nám chýbať láskyplná istota. Takže v skutočnosti bez lásky sa nepohnem dopredu. Môžeme si len niečo nahovárať, vyvolávať ilúzie, no nakoniec aj tak zistíme že sme na falošnej ceste. Takže nezabudnime prosím na úplnú úprimnosť k sebe v láske. To neznamená súdiť seba, ale čisté sebapoznanie.

A tak nebojme sa vidieť, cítiť novoty duše, pravdy vesmíru. Ani ja niekedy nerozumiem cez rozum niečomu, alebo neberie mi to rozum. Ale srdce je v kľude, tak ako duša a s láskou to prijímam.

S láskou pre nás
Ján Shogun Bálint

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, konzultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.