Realita vzťahu medzi partnermi.

© www.Gaia2010.sk

 

Každý partnerský vzťah má svoju vlastnú realitu. Nedá sa to porovnať s iným partnerským vzťahom, nakoľko každý človek je jedinečný so svojou dokonalosťou, či nedokonalosťou. Práve preto každé partnerské šťastie má svoju jedinečnosť.

V počiatočnej fáze vzťahu často nastupujú „ružové okuliare“, kedy princeznú – princa vidíme, chceme vidieť v tom najlepšom svetle.  Ba robíme všetko preto, aby sme našej novej polovičke sa zapáčili ešte viac. Všetko chápeme, tolerujeme alebo prehliadame, čo časom nám začne prekážať a budeme im to vytýkať. Dopredu vidíme, čo a ako budeme spolu robiť, snažíme sa byť užitoční vo všetkom, nič nie je  problémom.

Samozrejme, nakoľko si priťahujeme protipóly, jeden z nás je ten dirigent a druhý, ktorý sa rád zbavuje zodpovednosti za dianie svojho života. Berie to ako prispôsobivosť v mene lásky. Táto realita v skutočnosti je len obyčajná ilúzia. Často túto ilúziu vytvárame ešte pred našim stretnutím, kedy si tvoríme sny, aké by to bolo krásne ak by to bolo v budúcnosti tak, alebo onak. No nakoniec skutočná realita vo vzťahu nás časom zobudí.

Keď som už spomínal toho dirigenta, obaja partneri sú na tom rovnako. Ak sa na to pozrieme z nadhľadu, túto rolu si partneri prehadzujú medzi sebou dosť často s rozdielom, že jeden z nich to má v rukách častejšie a vnímajú to ako harmóniu. Každému z nich to vyhovuje po určitú dobu.

V skutočnosti tá skutočná realita je úplne iná.  Tak prečo žijeme v inej realite? Len z jedného dôvodu. Tak ako fungujeme, tak tvoríme našu osobnú realitu. Každá osobná realita toho jednotlivca je jedinečná. Každý z nás máme vlastný osobný životný plán, ktorý je súčasťou aj plánu sveta, ľudstva. Pre niekoho sme učiteľmi a pre niekoho žiakmi. Tieto role sa prepínajú medzi nami automaticky podľa našich karmických potrieb. Nezabúdajme ani na sľuby duší. Takže ak sa máme stretnúť, tak sa stretneme v tom čase, kedy budeme pripravený na toto stretnutie.

Čo by sme mali robiť, aby sme žili vo vzťahu bez nejakých ilúzií? Buďme sami sebou, bez dokazovania, aké sme super osobnosti. Prijmime naše polovičky so všetkým, čo nám ponúkajú, či je to dokonalé alebo nie. Komunikujme bez strachu a hlavne počúvajme jeden druhého. Nie je potrebné súperiť medzi sebou.

Niektorá žena je ženou, alebo je aj mužom. No môže to byť aj opačne, kedy muž je skutočným mužom, alebo ženou. Ako sa máme zachovať vtedy ak nám polovička ako si nesedí? Vždy je na výber. Pre niečo ste sa stretli a ste spolu. Ak sa začnete meniť na skutočnú ženu alebo muža a vaša polovička to odmieta, bude to len na vás, či ostanete alebo nie v tom vzťahu. Pokiaľ vám to vyhovuje, berte to ako nejakú dohodu medzi vami a prajem vám veľa šťastia naďalej.  Partnerstvo má byť bez súperenia.

Máš pocit, že častejšie máš pravdu než tvoja polovička? Naozaj? To ti hovorí tvoj rozum alebo srdce? Na tieto otázky jedine ty, ktorý to teraz čítaš dokážeš dať odpovede. Možno by bolo dobré dať si odpovede aj na tieto ďalšie otázky:

–          Som prirodzený, alebo len herec ktorý hrá nejakú tú rolu?

–          Manipulujem, či nechávam sa manipulovať a prečo?

–          Svoje hranice si určujem sám, alebo podľa vzorov iných?

–          Do vzťahu ponúkaš svoje srdce alebo dušu?

–          Máš rád všetko pod kontrolou alebo počúvaš svoju intuíciu? Či podľa toho, čo ti vyhovuje?

–          Čo evokuje v tebe myšlienka „nahota srdca, nahota duše“ a kde sa ty nachádzaš?

–          Ako si na tom so strachmi z citových zranení?

Odpovede na tieto otázky cez tvoju maximálnu možnú objektivitu, úprimnosť môžu ukázať, akú realitu tvoríš pre seba ako aj pre svoju polovičku. Nikto nám nepovie kde robíme chyby. Jedine my sami cez našu úprimnosť. Samozrejme potom ostáva voľba čo urobíme, zmeníme, prijmeme, prepustíme. Pokiaľ to budeme robiť pre toho druhého a nie pre seba, začneme tvoriť koniec vzťahu. Prečo? Lebo to, čo nevytvoríme pre seba, tak to nevytvoríme ani pre nás oboch a ako by to mohlo byť potom pre toho druhého?

Možno sa chcete opýtať, čo vaše názory? Držať sa ich, alebo nie? Vaše dobré názory ktoré vás možno doteraz vždy podržali v živote, po čase potrebujú zmenu, iný pohľad. V tomto procese vám pomôže jedine vaša intuícia. Váš čistý, nahý vnútorný hlas. Ak poslúchnete tento hlas, tú pravú zmenu urobíte ľahko. Ak by vám to niekto povedal, nevyšlo by to z vás a tak by nebola prijatá 100% energia slova, informácie a časom by táto informácia zanikla do zabudnutia.

Ako ste zistili, každý vzťah má svoju jedinečnú realitu, ktorá sa skladá z dvoch osobných realít a jednej spoločnej reality.  Do spoločnej reality dávame obaja kus zo svojej vlastnej reality. A podľa toho koľko percent energie dávame obaja, podľa toho tvoríme tú našu spoločnú realitu.  Veľmi je dôležité, aby v tej našej spoločnej sme mali obaja rovnakú. Vtedy bude harmónia bez boja s rovnoprávnou a rovnovážnou zodpovednosťou, prirodzenosťou, ale aj láskou, pokorou či inšpiráciou.

Celý život nás vedie naša túžba ku šťastiu. No jedine naše životné skúsenosti, úprimnosť k sebe a prijímanie nových šancí, či možností nám môžu pomôcť nakoniec to pravé šťastie vychutnať.  Ako som nastavený, kto a čo som, tak to si aj priťahujem k sebe v polarite a to všetko vytvára našu realitu vo vzťahu. Aká je vaša realita? Odpoveď si dajte sami. Páči sa vám?

S láskou pre nás všetkých.

Ján Shogun Bálint

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, kozultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.