Nie je láska ako láska – cesta k svojej duálnej duši – 2. časť

 

1.časť

 

Prvá poučka: Nehrajte sa na chameleónov! Prijmite  seba ako silnú bytosť. Ako často a to hlavne v začiatkoch vzťahu chceme tomu druhému hrať rolu, že to, čo on hľadá, tak to všetko my máme a ponúkame?

Druhá poučka: Prečo si naivne myslíme, že naša láska zmení partnera? Prečo si naivne nahovárame, že sa zmeníme kvôli niekomu? Sú to klamstvá a falošné ilúzie. Stále si neveríme, žijeme v sebaklame.

Tretia poučka: Nehľadajte nikdy v nikom oporu! Hľadajte podporu!

Láska má rôzne varianty a viem len jedno a to, že každý z nás postupne pochopí a zvládne tento stupeň. Je to cesta. Cesta k prvej ozajstnej otázke a rozhodnutiu. Ako vyzerá ozajstná láska? Ako to môžem dosiahnuť?

Ako náhle začneme o tomto uvažovať, začneme hľadať cestu k duši. A to je začiatok tretieho stupňa školy „LÁSKA“. Postupne zanechávame tzv. stupeň „telo“. Už nám nezáleží až tak na tom ako niekto vyzerá, magnet je už slabší o dosť veľa. Osobnosť tu ešte stále hrá dosť vysokú rolu, no začíname nový kolotoč skúseností, kde stále viac a viac hľadáme súznenie našich duší.

Postupne spoznávame hlavne samých seba, vlastné kvality. Začíname rešpektovať karmický zákon dávania a prijímania.  Stále viac si uvedomujeme potrebu harmónie v sebe. Prestávame sa báť samoty. Začíname si veriť viac a viac.  Konečne ochutnávame sebalásku. Začíname chápať, že sme vlastne lásku ani nepoznali, lebo sme ju nevnímali v sebe, stále sme chceli len dávať to, čo od nás niekto chcel. Konečne prichádzame k tomu, že už vieme, čo ponúkame a čo prijímame. Pozor, nerozprávam o očakávaní!!!! Nikdy nič neočakávajte! To je program ega.

Tento stupeň môžeme absolvovať rovnako pomerne dlho. Tu sa prijímajú všetky skúsenosti, opravy, ktoré vedú k dokonalej láske.  Stále rýchlejšie sa viete rozhodnúť, či ten vzťah je pre vás osožný alebo nie. Bez bolesti, pocitu viny, ľútosti sa dokážete rozísť. Pokiaľ váš partner s tým má nejaké problémy, je to jeho poučka a momentálne ste hrali rolu učiteľa, vyrovnávali ste karmickú dlžobu.

Rovnako na tomto stupni prijímate všetky ešte nedoriešené sexuálne túžby. Prijímate kontrolu nad svojou sexualitou, potrebami. Postupne si začínate všímať potrebu sexuality v srdci a nie v dolných partiách tela. Zo začiatku sa to samozrejme mieša, raz tak a raz onak. Všetko má svoj čas. Hľadáte postupne posvätnosť milovania.  K tomu, aby ste to dosiahli, stále viac a viac pociťujete v sebe potrebu súznenia sŕdc a duší.  Magnet na fyzickej úrovni pracuje stále menej, prechádza na srdce, komunikáciu bez strachu a komunikáciu cez tretie oko.

Toto je vaša príprava na dokončenie školy lásky. Čím viac ste už zvládli, zisťujete, že vaše vzťahy na karmickej rovine ustali. Vaše osudové lásky sa vyčerpali. Bytostne cítite potrebu sa spojiť s vašou duchovnou, duálnou dušou. V tomto momente začína posledná fáza výučby. Uvedomujete si, že vôbec nemáte strach, komunikujete s vašou dušou, poznáte svoje kvality, ktoré ste už spracovali a posledné, ktoré pre vás samozrejme vôbec nebudú ľahké, bez strachu a s vďakou vesmíru ich prijímate.

Prvé stretnutie s duchovnou dušou je úžasné. Cítite ako sa chveje celé vaše telo, srdce, duša. Odrazu viete,že poznáte tie nádherné pocity z dotyku ešte predtým,než by prebehol na fyzickej úrovni. Samotný dotyk rúk vyvoláva úžasnú silu lásky. Nepotrebujeme tu už ako sa to hovorí v dnešnom svete „ baliť, nakladať kaleráby, vyvolávať falošné ilúzie“.  Oni dvaja sa na seba len pozerajú a presne vedia, čo cíti ten druhý.

K tejto téme sa ešte určite neskôr vrátim.  Verím, že ste sa našli a tieto informácie vám dajú dostatok sily, aby ste vy všetci, ktorí ste sa dostali až sem na koniec, našli cestu k tej pravej láske, ktorá je nemajetnícka, bez plaču a nešťastia.

Napísal: Ján Bálint 18.7.2011

Pre www.gaia2010.sk napísal Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter