Nie je láska ako láska – cesta k svojej duálnej duši – 1.časť

V mojich poznámkach som našiel pár mojich myšlienok. Keď som si ich opäť prečítal, vyrojili sa myšlienky ako usilovné včielky a cítil som potrebu ich napísať.  Možno, že aj vo vás niečo uvoľnia.

„Srdce sa nepýta, prečo niekto miluje. To len ego má tú potrebu.“

„Srdce nepozná strach, to len rozum. Srdce pozná len bolesť a šťastie.“

Človek vždy, v každom čase prežíva lásku v nejakej forme. Poznáme rôzne druhy formy lásky. Pokiaľ sme k sebe naozaj otvorení, sme ochotní prijať skutočné pravdy a nie ilúzie, skôr či neskôr sa opýtame nášho vnútra, duše: „To je tá pravá láska?

Niektorí sú spokojní, majú všetko ,po čom len túžia, niektorí si nahovárajú, že majú všetko a ďalší si povedia som rád, že mám aspoň toto. Alebo si povedia – dúfam, verím, možno, ešte.

Vždy keď sa zamilujeme, vždy si hovoríme: “Áno, to je teraz tá pravá láska“. Neskôr plačeme. Jediné, čo je pravda je to, že láska kvitne v každom veku. Nie je rozdiel medzi láskou, pocitmi, emóciami, ktoré prežíva 15 ročný človek alebo 60 ročný. Ale predsa je tam v niečom nejaký rozdiel.

Prvé lásky v dnešnom svete sú nastavené na fyzickej úrovni,

srdce s tým nemá nič spoločného. Telo toho druhého je ako magnet. Určité proporcie tela sú vystavené v každom okamžiku hodnotiacim očiam.  Hormóny pracujú na 100%. Či sú to chlapci alebo dievčatá, sú to ako lovci. Nemajú pokoja, kým neulovia svoju obeť.  Samozrejme, česť výnimkám!

Sú to skúšky šikovnosti, komunikácie, trpezlivosti, sebapoznania. Prvé ťažkopádne náznaky, slová, dotyky, mladých vedú k spoznaniu tela a vnútorných emočných potrieb seba ako aj toho druhého. Sú to vlastne prvé zhmotnené túžby na fyzickej úrovni.

Táto lekcia môže trvať niekoľko rokov, kým nastúpi ďalší stupeň školy lásky. Nazval som to „Láska k osobnosti“. Je to veľmi široké spektrum a veľmi často človek celý svoj život ostáva na tomto stupni. Stále viac si uvedomujeme lásku k osobnosti, než lásku k telu. Samozrejme v tomto štádiu vznikajú všetky naše ilúzie, ktoré potrebujeme potom odhaliť, prekonať, dať ich preč.

Ako zistíme, že ešte stále navštevujeme tento stupeň?

Je to jednoduché. Pokiaľ stále máme potrebu, aby náš partner nám robil protipól, aby nám nastavoval zrkadlá, potrebujeme jeho na dodanie bezpečia v rôznych oblastiach života, ktoré nezvládame, lebo si neveríme. Sme závislí na jeho energiách, lebo nedokážeme samostatne existovať. Máme rôzne druhy strachov, ktoré si myslíme, že ich zvládneme len s pomocou toho druhého.

Veľmi dlho sa láska k telu a osobnosti prejavuje v našich životoch. Sú to veľmi silné magnety, ktoré pomocou zákona príťažlivosti priťahujú partnerov, skúsenosti, možnosti poučiť sa na vlastných chybách. Urobiť nápravy, zmeniť naše uhly pohľadov, spoznávať kvalitu lásky.

Dalo by sa povedať, že v tomto štádiu, či už chceme alebo nie, dovtedy sme na tomto stupni, kým neprejdeme všetky poučky. Ponúkam vám aspoň tri.

Pokračovanie zajtra

Napísal: Ján Bálint 18.7.2011

Pre www.gaia2010.sk napísal Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, kozultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.