Harmonizujúce búrlivé časy vo vzťahoch? (časť – 2)

(Predchádzajúca časť)

Harmonizujúce búrlivé časy vo vzťahoch? (časť – 2)

Momentálne prechádzame veľkým vlnobitím emócií, neistôt aj vo vzťahoch. Stále hľadáme pevnú pôdu pod nohami, istoty vo vzťahu, oporu od protipólu. Začíname chápať čo je to byť mužom, ženou, partnerom, milovať, vibračne rásť samostatne ale aj spolu. Ťahať, tlačiť jeden druhého. Učíme si dávať nové šance, ale aj s láskou ukončiť vzťah.

Raz na jednej konzultácii mi jedna pani povedala: „Štve ma len to, že má pravdu. Inak by som sa otočila a treskla dverami, tak, ako som to robila vždy doteraz. Takto môžem len za sebou zavrieť tie dvere.“

Túžime mať harmonický vzťah s niekým. Fajn. No, máme harmonický vzťah so sebou? Alebo očakávame, že nás práve náš protipól spasí a budeme obaja v harmónii? To takto nefunguje a ani nemôže.

Transformačný proces nás učí, aby sme najprv v sebe našli, či vytvorili harmóniu, sebalásku, sebadôveru. Milovali vlastné bytie, dostali sa do harmónie so sebou. Potom takýto jedinci môžu vytvoriť naozaj spoločný, plnohodnotný, láskyplný vzťah.

Momentálna prítomnosť nás vedie presne touto cestou. Ak to ignorujeme, cíti naše ego neistotu, nedôveru, niečo, čo nedokáže chápať a tak sa trápi. No a vtedy robíme chyby, brzdime sa, bolí nás to. Apropo bolesť či už fyzická alebo psychická je dôkazom disharmónie v nás.

Verte prosím ale jednej veci. Všetko sa dá zmeniť, pokiaľ je ochota.
Nevyhovárajte sa, že nemáte na to silu. Radšej povedzte, že ste lenivý a chcete tak, ako to bolo voľakedy. No dnes je dnes a voľakedy bolo inak, dnešné energie nás vedú domov. Ak je vašim zámerom ostať v minulosti, tak nech sa páči a dajte si inzerát: Hľadám si niekoho kto žije v minulosti a chce takto žiť aj naďalej. No pozor, dnes už korunky nie sú, sú eura. Takže úplne to asi nepôjde.

Vrátim sa k tej harmónii ešte raz. Ak máš chaos v sebe, ak nepoznáš odpovede, to neznamená, že si hlupák. Nie, už preto, že si to uvedomuješ, si na svojej ceste ku šťastiu. Ak dvaja šťastní ľudia sa stretnú čo asi tak spolu vytvoria? A čo keď je len jeden z nich šťastní, alebo ani jeden z nich nie je?

Odpovede poznáte.

S láskou pre nás Ján Shogun Bálint

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, kozultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.