Cesta, ktorá nás vedie k trvalému šťastiu

 

Cesta, ktorá nás vedie k trvalému šťastiu

Niektorých skoro deň čo deň čaká cesta do práce, školákov do školy. Za rok niektorí z nás prejdú milióny kilometrov, aby vždy prišli odniekiaľ a niekam. Väčšina z nás niekoľko desiatok, stoviek alebo tisíce.  Všetky naše cesty majú svoj cieľ, účel.

Občas sa stáva, že sa veľmi tešíme na príchod do cieľa, či sú to návštevy rodín, kina, divadla, koncert, dovolenkových destinácií, výplata a mohol by som ďalej pokračovať.

Cesta na ktorú ja myslím, má iný charakter. Pravdepodobne tie kilometre o ktorých som sa zmienil  majú s ňou čo dočinenia a predsa sa  nemeria podľa nejakého prístroja. Meria sa pocitovo a časovo. Koľko času sme a nie sme šťastní . Áno priatelia, je to naša cesta šťastia, spokojnosti, harmónie do jediného cieľa, do krajiny, dimenzie, kde sa nachádza trvalé šťastie.

Možno, že vás ale teraz napadlo, všetko sa mi páči, ale ja teraz som tu a teraz  mne sa vôbec nedarí, som nešťastný. Čo s tým?

Pokiaľ máte tento pocit, rovnaký názor, problém,  potom si treba položiť len jednu otázku. Prečo????????!!!!!!!! Buďte k sebe čo najúprimnejší, neklamte seba, neschovávajte sa za niekoho a za niečo a otázku „ prečo“ si dávajte sami sebe do vtedy, pokiaľ neprídete k prvotnej príčine vašich nezdarov, nešťastí.  Takouto formou sa vlastne zoznámite s praktickou časťou zákonu rezonancie, príťažlivosti vo vašom osobnom živote. Aktérov, ktorý hrajú len svoju rolu v tomto dianí, vynechajte.  Oni sú len vašimi pomocníkmi, aby ste sa spamätali a urobili zmeny. Vy sami ste si ich pritiahli. Práve preto sa zbytočne ich pýtate „prečo“.

Viete veľmi dobre, že žijeme v čase transformácie a zmien. Naše vnútro, duša veľmi intenzívne vníma transformačné energie, potrebu zmien. Ak máte pocit, že vám niekto ubližuje, brzdí vás, nedáva vám to po čom túžite, alebo si myslíte že máte na to nárok, nehľadajte vinu u neho ale ani neviňte seba. Pozrite sa na to z nadhľadu a prijmite fakt, že je to tak. Sám som si to pritiahol a tak jediné čo mi ostáva je, aby som to začal riešiť. Riešiť od seba.

Zákon rezonancie je nekompromisný. Rovnaký priťahuje rovnakého. Možno, že si to vôbec neuvedomujete, že  často na niečo myslíte a koľko energie do toho vkladáte. Máte predsa iné povinnosti v bežnom živote a práve preto zažívate len následky vašich vibrácií.

Pokiaľ vás napadá, že ste dobrosrdečný a on je ten zlý, je to v poriadku. Jeden druhému si nadstavujete zrkadlá, aby ste sa zmenili. Otázkou je, či to tak obaja vnímate. Väčšinou len jeden z vás, málokedy je, že obaja. To mu sa hovorí, poďakuj sa vesmíru, lebo si to zbadal, prijal a poučil si sa. Dúfam že to znamená, že si sa aj zmenil v tejto oblasti a pokiaľ ten druhý ide ďalej svojou cestou, tak ste si dali to čo ste si mali dať a je na čase, aby sa vaše cesty rozišli.

Zbytočne by ste sa obaja naťahovali, trápili jeden druhého a hlavne ten z vás, ktorý sa zmenil, poučil sa, prijal nové transformačné  poznanie by sa zdržiaval. Ak hovoríte, že je to ľahké napísať a ťažšie vykonať, tak máte pravdepodobne ešte ďalší problém. Je to strach, pripútanosť, málo si ešte veríte. Treba začať na tom čím skôr pracovať. A opäť, môžete všetko riešiť cez zázračnú otázku „prečo“.

Vrátim sa ale teraz  k našej ceste za šťastím. Všetci po nej túžime a máme na ňu aj nárok. Rovnako všetci  môžeme toto šťastie prežívať, máme ho vo vlastných rukách. Všetko to čo sa deje v našich životoch nás vedie k trvalému šťastiu. Len niekedy naše výkyvy na tejto ceste sú až veľmi veľké a to je to, čo nás potom bolí.

V biblii je napísané: „ Ale nech je vaša reč: Áno, áno. Nie, nie. To čo je viac nad to, je zo zlého“.  Matúš 5:37  Naša duša presne tak aj reaguje.  Na tej ceste buď plesá, raduje sa a kričí „Áno“, alebo plače a kričí „Nie“. Duša je navigátor a my v rámci transformácie sa učíme kráčať čo najrovnejšie bez výkyvov. K tomu sa potrebujeme naučiť počúvať našu dušu, vnútorný kompas. Ak počúvame nášho čertíka, ego, „ je zo zlého“ a on nás riadi,  potom to šťastie nikdy nie je trvalé.

Prečo?  Tento náš tajný kamarát nám ponúka falošné, dočasné šťastie, ktoré trvá vždy len krátku dobu. Odvádza našu pozornosť od pravej cesty k pravému šťastiu. Ponúka dočasné ilúzie a tak naťahuje náš čas.

Je to len na nás, ako to myslíme vážne so šťastím. Niektorí z nás majú radšej vidiny, ilúzie, falošné nádeje. Vieme  ale aj to, že sú tu aj taký, ktorí sa už dostatočne poučili a odmietajú tieto náhražky pravého šťastia. Sú to duše, ktoré sú nám príkladom, že sa to dá dosiahnuť. Ja osobne som im za to veľmi vďačný.

Vďačnosť, je súčasťou tejto cesty. Ak sa naučíme ďakovať za všetky drobnôstky šťastia v každodennom živote a žiť s týmto šťastím, zákon rezonancie začne priťahovať stále viac šťastia k nám a vy sami zrazu zbadáte, že ste trvalo šťastný. Práve toto vám prajem z celého srdiečka.

S láskou pre nás

Ján Shogun Bálint

Pre www.gaia2010.sk napísal Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, kozultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.