Bezpodmienečná láska a jej bolesti v tomto roku.

 

O láske som už písal x-krát a určite sa vrátim k tejto téme aj v budúcnosti. Veď život je láska, láska je život. Je to náš hnací motor dopredu, na ceste k Jednote. Pocit, emócia, energia ktorú poznáme a pomenovali ako „Láska“,  je večná iskra nášho vnútra, duše, existencie.

Každý z nás si píšeme vlastné dejiny našich životov, našich lások. Sme tvorcami týchto dejín či si to uvedomujeme, alebo nie. Tak ako politický historici píšu falošnú históriu ľudstva a zámerne nastavujú nepravdy, ilúzie na manipuláciu s ľudstvom, rovnako to často robíme aj my s osobnými dejinami nášho života. Vidíme, chceme vidieť  len to čo chceme vidieť, analyzujeme len to čo chceme analyzovať, sami si vyberáme ďalší krok uskutočnenia našej podvedomej túžby, cieľa,  žiť v pravej láske s láskou pre lásku v našich vytvorených ilúziách o láske.

Naše ilúzie  o láske (a nie len o láske) tvoria naše vedomé, podvedomé očakávania, ku ktorým sme sa dopracovali cez naše životné skúsenosti od detstva až do súčasnosti. Môžeme sa zamilovať x-krát a pokiaľ sa naše očakávania (obojstranne) nezhodnú, budú v disharmónii, čo nakoniec prinesie rozchod. V takomto prípade každý jednotlivec obhajuje len svoju ilúziu. Túto ilúziu nazývame aj ako „ svoju pravdu“, čo vlastne nič iného nie je, než  uhol pohľadu na vlastné prežité životné skúsenosti vyhodnotené cez naše túžby, očakávania, cez hierarchiu vlastných životných hodnôt.

To šťastie čo väčšina ľudstva nazýva šťastná láska je súhrn týchto faktorov. Keď sa nájdu dvojice  ktoré sa dokážu zjednotiť v týchto faktoroch, žijú dá sa povedať spokojne, šťastne, ale len navonok. Sú spokojní, lebo majú spoločný cieľ uskutočniť svoje predsavzatia, očakávania, plány.  Toto všetko je krásne a ja im naozaj prajem, aby si užívali svoju voľbu šťastia, lásky.

Zatiaľ som ale mlčal o bezpodmienečnej láske. Samotný názov článku „Bezpodmienečná láska a jej bolesti v tomto roku“ už prezrádza, že aj v tomto smere sa niečo deje. Všetci dobre vieme, že rok 2012 bol o vzostupe vedomia ľudstva. Bezpodmienečná láska sa natrvalo ukotvila v kryštalickej mriežke zeme a postupne sa ukotvuje aj v kryštalickej mriežke  siete vedomia ľudstva. Niektorí z nás sú krok dopredu a tak bezpodmienečnú lásku prijímame stále väčšou intenzitou. Cítime, vnímame jej krásu, spoznávame ju.

Samozrejme aj my sme len ľudia, ktorí sme na začiatku niečoho, čo sme ochutnali. Jedno je ale isté. Prišli sme na to, že sa nechceme vzdať bezpodmienečnej lásky, ale skôr naopak. Chceme ju prijať do nášho vedomia, existencie na 100 %.  Tá bolesť vzniká práve v tomto momente. Vieme, že postupne všetky naše vedomé, ale aj podvedomé podmienky ku ktorým sme pripútaní potrebujeme dať preč. Sme vďační, ak zistíme nejakú podmienku v našom živote, ktorá nás drží v zajatí. S pomocou nášho chcenia a pomocou anjelov, svetelných pomocníkov, tieto podmienky postupne dávame preč. Takouto formou sa vlastne čistíme. Samozrejme v tomto smere neraz cítime aj bolesť. Je to ako keď sme u lekára, ktorý nám určite urobí bolesť. Bude to bolieť niekoľko dní, týždňov, no tá rana sa postupne zahojí a mi budeme zdraví, šťastní.  Je to voľba našej budúcnosti v Teraz a Tu.

Tento rok sa práve preto  pomerne dosť bolestivo dotýka disharmonických vzťahov. Ego bojuje s dušou, mozog so srdcom.  Nové energie lásky, ukotvujúca sa bezpodmienečná láska vplýva na nás všetkých, či chceme alebo nie. Podmienky, ku ktorým sme sa ťažko cez bolesť dopracovali a majú nás vlastne chrániť (podľa rozumu) pred nešťastím, zrazu potrebujeme postupne dať preč. Je to obrovská skúška človeka. Vyvoláva to v nás zmeny, ktoré nepozná náš rozum a jedine dôvera cez srdce nám dáva silu to uskutočniť.

Niekedy to vnímame, ako krok slepca dopredu, ktorý jedine musí veriť, že tá zem, cesta, je na 100 % tam a došliapne. Áno, je to proces, kedy sa učíme úplne niečo nové, nepoznané, čo vlastne nie je pravda. Čím ďalej pôjdeme a čím viac prijmeme  túto nádhernú energiu, postupne si spomenieme, že ju veľmi dôverne poznáme, že voľakedy sme žili s ňou  v jednote a že bola súčasťou našej existencie. Vraciame sa domov.

Na tejto ceste domov každý z nás má čo robiť sám so sebou, aby prijal všetky potrebné zmeny.  Cítime, že našich milovaných nemôžeme ťahať so sebou ako balvan. Nedá sa to. Čím viac chceme ísť dopredu, tým viac oni zaťahujú brzdu. Nájdu všetky možné (pravdivé?) argumenty, prečo sa držať starých štruktúr (podmienečnej) lásky. Chápeme ich, ale oni nás nie. Strachy ktoré im bránia urobiť krok dopredu nás stále viac vzďaľujú  od seba. Nedokážu to pochopiť, pretože pre nich je to ako slepá vidina niečoho, čo je bez kontroly rozumu. A my im naozaj nedokážeme vysvetliť, že áno milovaná duša, aj pre nás je to zatiaľ ako slepá vidina niečoho čo cítime v sebe a stále intenzívnejšie vnímame. Ťažko im dokážeme vysvetliť, že až časom, keď táto energia dosiahne určitý stupeň vnútorného ukotvenia, sa otvoria oči naplno a uvidíme, budeme prežívať naplno tú skutočnú, bezpodmienečnú lásku.

Kým táto zmena nenastane v nás, dovtedy sa budeme stretávať s bolesťou. Je to úžasný proces aj keď  bolí, lebo za tou bolesťou je nepodmienečná láska. Táto láska nám dáva silu, aby sme záťaže dávali preč. Ak treba, aj vzťah môžeme ukončiť. Veď nezabudnime na to, že život nie je o niekoľkých pozemských rokoch v 3D s podmienkami, ale  opačne a mi sa to práve učíme. Sme žiakmi vesmíru v tomto procese a zároveň učiteľmi pre tých, ktorí sa boja.

Viem, že  niektorí tento proces nezvládnu a my ich budeme musieť opustiť, aby sme to aspoň my dokončili. Môžeme sa za nich ale modliť, aby mali dostatok síl to ukončiť v ďalšom živote a nás dobehli. Verte mi priatelia, aj keď vás opúšťame, milujeme vás a sme presvedčení, že nás čoskoro pochopíte a dobehnete. Robíme všetko v Láske, pre Lásku a s Láskou  nie len pre nás, ale aj pre vás, pre všetkých tu, na milovanej  Zemi.

S láskou pre vás

Ján Shogun Bálint

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, kozultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.