Liečivé rany života.

Myslím si, že všetci sme prežili chvíle v našich životoch, kedy naše slzy tiekli prúdom, kedy naše srdcia ronili najväčšiu bolesť, akú sme nikdy nezažili. Sedeli sme niekde v kúte a pozerali sa do prázdnoty. Triasli sa od bolesti duše. Bezsenné noci sa striedali s najtmavšími dňami nášho života. Jediné, čo stále krúžilo okolo nás a v nás, bolo slovo „PREČO“.

Prečo nás ten „NAJ“ človek tak veľmi ranil? Prečo práve ten, ktorého najviac milujem, ktorý je najbližší k môjmu srdcu? Prečo ten, ktorému som najviac veril, dôveroval, mi tak veľmi ublížil? Prečo život, osud je ku mne taký krutý? Prečo akurát ja som to musel zažiť? Mohol by som pokračovať ďalej s otázkami „prečo“, no viem, že dokážete ak budete chcieť pokračovať v písaní, domyslení aj vy sami. Všetci sme už zakúsili a prežívame tieto bolestivé rany života.

Vieme, že bolesť je následok. Rovnako ako aj smútok, depresia. Čo je potom príčina? To, že ten človek vyviedol niečo? Urobil niečo, čo nás ranilo? Potom čo bolo účelom jeho príčiny a následku? Nezabudnime na zákon príťažlivosti. Všetko musí byť v harmónii. Vlastne nemusí, ono je, stále je a vždy bude  v harmónii!!!!! To len my tak nevidíme.

Ak vám poviem, že vy sami sa zraňujete, tak možno ste sa teraz rozčúlili. Skúsim vám to ale vysvetliť. Poprosím vás, zabudnime teraz na chvíľu na toho zlého niekoho (či to bude partner v práci, doma, či niekto iný). Buďme absolútne úprimní k sebe vo všetkom. Kľudne si zoberte zošit, papier s perom a začnite písať na jednu stranu v čom si absolútne veríte a na druhú stranu v čom si vôbec neveríte. Riešte len seba samého, nikoho iného. Myslite len a len na seba a píšte. Buďte maximálne otvorení a úprimní k sebe. Nech to kľudne trvá aj 30 minút, alebo aj viac. Nezáleží na čase, záleží na vašom šťastí. Alebo nie?

Teraz keď to už máte napísané, tak tam, kam ste si napísali absolútne si verím, tam dopíšte: Toto môžem vyučovať. Tam kde si neveríte dopíšte: Toto sa mám naučiť.

Čo to ale znamená vyučovať?  V živote je to niekedy veľmi ťažká úloha. Zákon príťažlivosti vám pritiahne žiaka (aj cez lásku), ktorého začnete vyučovať. Nadstavujete mu rôzne zrkadlá aby sa videl, vytvárate rôzne situácie, kde sa má rozhodnúť a konať. Často hráte neslávnu rolu učiteľa, tzv. toho zlého, bezcitného, hnusného, nechápavého. Vyslovene nás ten človek, učiteľ núti aby sme niečo vo svojom živote urobili. Aj vieme že čo, no odmietame to, nechceme. Nájdeme milión dôvodov, že prečo nie, milión výhovoriek, tvrdošijne sa držíme nejakého starého vzorca správania. Priatelia, kamaráti, často naše vlastné deti už dávno vidia našu neschopnosť, no my ani za svet sa nepohneme z miesta. Čo iného ostáva vtedy zákonu príťažlivosti? Jedine pritvrdiť ešte viac. Keď konečne urobíme ten správny krok, vymaníme sa z toho zovretia, bludného kruhu osudu, vydýchneme si a vtedy si  často povieme: “Bože, aký som ja len hlupák, vedel som to už tak dávno a nebol som schopný to urobiť.”

Samozrejme toto nikdy nehovorte. Radšej sa vtedy poďakujte a povedzte? „Bože, ďakujem ti, že si stál vedľa mňa po celý ten čas a podporoval si ma, lebo si veril, že to dokážem. Teraz prišla tá chvíľa a ja od dnes viem, že sa môžem na teba úplne spoľahnúť a v budúcnosti  sa na teba s dôverou obrátiť“.

Byť učiteľom alebo žiakom je rola, kde každý z nás hráme túto, alebo tú druhú rolu. Pre niekoho sme raz učiteľmi a pre niekoho žiakmi. Najčastejšie pociťujeme bolesť, keď sme v postavení žiaka. Máme niekoľko tém, ktoré sa máme naučiť. Ktoré sú to? Predsa tie, ktoré sme si napísali na papier pod kolónku v čom si neveríme, kde máme veľké rezervy, kde potrebujeme urobiť korekciu, zmeniť uhol pohľadu. To sú naše čierne, tmavé tiene, ktoré nás prenasledujú dovtedy, pokiaľ neprijmeme príslušné zmeny v myslení.

Už ste pochopili prečo tie rany života, osudu sú liečivé. Všetci ktorý nás nejako učia, udeľujú nám lekcie, sú naši učitelia, pozemskí anjeli. Nie preto nám robia zle, lebo nás nemilujú. Nemá to nič dočinenia s láskou. Sami sme si ich pritiahli, vybrali, aby nám to správne ukázali, naučili nás. Je to len o nás a na nás, dokedy a v čom budeme v roli učiteľa a kedy žiakmi. Práve tie rany nás liečia a  aké hlboké budú, to záleží len na našej schopnosti a rýchlosti prijať učivo.

Čím rýchlejšie sa naučíme reagovať na výzvy života, čím viac si budeme všímať naše lekcie, slabé stránky nášho pozemského ja a prestaneme utekať pred našim tieňom, o to skôr dosiahneme stav harmónie.

Viem, sme zatiaľ v dualite a tak naša sínusoida v prijímaní a odmietaní je veľká. Sme raz hore a raz dole. Našou úlohou je sa naučiť existovať v harmónii. Ak si nakreslíte alebo aspoň si predstavíte čiaru a nakreslíte si sínusoidu tak, že jedna polovička rovnomerne  bude v hornej časti a druhá v dolnej časti, tak potom si nakreslite na tú istú čiaru ďalšiu, menšiu sínusoidu a ešte menšiu. Takto sa približujeme k harmónii. Čím sú menšie tie sínusoidy, tým sú menšie aj výkyvy, menej bolestivejšie naše lekcie a čo je veľmi dôležité ešte si uvedomiť, je to, že sú o to aj rýchlejšie.

Učme sa z vlastných chýb. Buďme maximálne úprimní a otvorení k sebe. Komunikujme častejšie sami so sebou aj nahlas, aby sme si tieto naše slabosti uvedomili, nie len na mentálnej úrovni. Píšme si ich na papier, aby sme ich mali stále pred očami, nezabudli na ne a začali ich riešiť. Niekedy aj učiteľovi pomôžeme ak sa práve o týchto veciach s ním porozprávame. Pokiaľ ho budeme počúvať pri jeho monológu je to dobré, no keď z toho bude dialóg, tak to bude to najlepšie. Tie korekcie vtedy dokážeme ešte rýchlejšie urobiť a nielen to. V takomto prípade tie sínusoidy sa zmenšujú na oboch stranách a keď súčasne obaja ich takto zmenšujeme, naše vibrácie sa zväčšujú. Podmienky, ktoré sme mali vo vzťahu sa pomaly vytrácajú a my zrazu (často obaja) sme šťastní, opäť alebo ešte viac  zaľúbení. Veď sme na tom pracovali, pracujeme svorne a úprimne obaja a toto je naša odmena.

Nech vás Svetlo naďalej vedie milované duše.

S láskou pre vás

Ján Shogun Bálint

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, kozultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.