Odložme si všetko, čo nám bráni v transformácii – Apukhe

Našiel som tento článok z roku 2012. Môže nám pomôcť ak sme na niektoré veci zabudli. Tak nech sa páči.

S láskou Janko Shogun

Odložme si všetko, čo nám bráni v transformácii

Doprial by som vám všetkým, priatelia, zažiť môj dnešný zážitok, keď som prichádzal zo snovej reality do 3D reality. Nemôžem, nechcem si to nechať len pre seba. Viem, cítim, že aj pre vás je tam veľa informácií, aj keď rôzne to môžete nakoniec vnímať.

Nachádzal som sa budhistickom chráme a bolo nás tam veľmi veľa. Ľudia sa delili do skupiniek a boli posielaní na rôzne duchovné aktivity. Prežívali sme obrovskú lásku, súcit, pokoru, vďačnosť. Ku každému z nás pristúpil láma a niečo poradil, dal inštruktáž, požehnal. Keď pristupoval ku mne, zistil som, že v ruke držím nejaké tašky a bránia mi ho pozdraviť, prejaviť mu moju hlbokú úctu. V tom momente ako blesk mi prišiel vnem. Načo držíš tie tašky tak pevne, odlož si ich, povedal mi môj vnútorný hlas a v tej sekunde som uvidel, precítil, vnímal, to, čo vám chcem teraz odovzdať.

Veľa vecí robíme s láskou, súcitom, pokorou. Vieme, cítime, že nechceme stáť na jednom mieste. To sa už nedá, nedokážeme to. Stále rozprávame o tom, že máme nejaké skúšky, že sme vďační za ne, a je to pravda. Sme. No ťaháme za sebou aj nejaké bremeno. Vláčime so sebou stále ako nejaké zabalené tašky niečo z minulosti. Tie tašky sú plné, čo znamená, že sme ich naložili  v minulosti a nie teraz a tu.

Tak isto som vnímal to odľahčenie sa, slobodu rúk, tela, môjho celého Ja po odložení tašiek. Bol to úžasný hlboký nádych slobody, lásky. Rovnako som pochopil, že nemáme sa starať o našu budúcnosť. Máme sa starať o to, čo máme robiť teraz. To, čo teraz robíme, to nám tvorí našu budúcnosť. Tie tašky minulosti nám veľmi zavadzajú, ohľadom budúcnosti.

V poslednom období si často rozoberáme spoločne s jednou  úžasnou dušou, inkarnovanou svetelnou bytosťou, priateľkou, myšlienku, či všetko je dané alebo nie. Dnes som dostal na to odpoveď. Áno, všetko je dané v tu a teraz, presne tak ako to ona hovorieva. Pochopil som, teraz je čas konať tak ako to naše srdiečko vníma. V teraz a tu je to dané. Nie včera a nie zajtra, teraz a tu. Zbytočne by som chcel napraviť včerajšok. Zajtrajšok? To predsa sa len teraz tvorí.

Je to ako s dýchaním. Teraz mám dýchať, aby som žil! Nie zajtra a keby som nedýchal včera, tak kde som už dnes? Rozdiel je aj v tom, že ako dýcham. Vedome, alebo nevedome, inak povedané, všetko nechám na automatiku? Pokiaľ nevedome, cez automatiku, tak všetko sa deje, reaguje na naše dýchanie automaticky a my nevieme, či v danej chvíli pre nás je to to najlepšie alebo nie. Riadi nás akoby autopilot a začneme to riešiť, až keď vidíme prekážky, následky a kto vie, že kedy pochopíme príčinu, keďže nás riadi autopilot.

Pokiaľ dýchame vedome, zrazu zistíme, čo všetko máme ešte odložiť, upraviť, aby sa nám ešte ľahšie dýchalo, príjemnejšie, tvorivo. Čo je to, keď hľadáme v sebe ticho? Práve vtedy odkladáme všetko to, čo nám zavadzia, napríklad ako tie moje tašky.  Práve v tom tichu sa nachádza všetko, po čom tak veľmi túžime, odpovede na všetky naše otázky.

Je veľmi dôležité si vnímať ako dýchame. Ukazuje nám ako prijímame, spracujeme a vydávame. Čo?  Ja by som to nazval aj „ dych života“, láska. Aj Adam svoju púť začal s nádychom. S každým vedomým nádychom prijímame dych života. Preto s každým vedomým nádychom prijímajme lásku. Akonáhle to robíme vedome, zistíme, že to dokážeme vychutnávať, nádych trvá o niekoľko sekúnd dlhšie, než keď to riadi automat. Potom to spracovávajme taktiež niekoľko sekúnd, čo prakticky znamená ukončíme nádych a niekoľko sekúnd vychutnávame to ticho, lásku, harmóniu. Potom začíname vedome s výdychom.  Je to náš vedomý výdaj nielen spracovaného vzduchu, ale aj lásky, ktorou sme sa naplnili pred niekoľkými sekundami. Potom opäť niekoľko sekúnd môžeme čakať v láske na opätovný vedomý nádych.

Vedomé dýchanie je ako vedomá práca, tvorba. Všetci tvoríme v teraz a tu a rovnako vidíme aj výsledky našej tvorby. Niekto je spokojný, niekto menej a sú aj takí, ktorí vôbec nie sú. Čo, kto im bráni, aby to napravili ihneď? Je to ich, naša voľba, rozhodnutie. Pokiaľ to urobíme v srdci, mentálne teraz a tu a následne v krátkom čase to vykonáme aj v 3D, tak to je to odkladanie „tašiek“.

Je čas aby sme odložili všetky bremená v teraz a tu a začnime ihneď tvoriť vedome, v láske a s láskou. Jedná sa predsa o nás, o teba priateľ môj, ktorý možno teraz si smutný, že tvoj život nie je šťastný. Pridaj sa, tvorme spoločne, dýchajme spoločne, odkladajme rýchlo všetky tie zbytočnosti, ktoré nám, tebe len zbytočne sťažujú našu, tvoju snahu žiť v láske a v šťastí.

Namasté.

S láskou pre vás 17. 6. 2012  napísal Apukhe

Pre www.gaia2010.sk uverejnil Ján Shogun Bálint. Táto správa môže byť ďalej šírená v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

Zdieľajte článok

Share on facebook
Share on twitter

Máte pocit, že sa chcete opýtať, kozultovať, potrebujete poradiť?

Môžete sa objednať na poradenstvo, konzultáciu.