Myšlienka dňa

/////////////////////////////////////////

Krása v hlave je dočasná.

Krása v srdci je večná.

Janko B.

Online

Máme online 13 hostí Designed by:

Návrat k životu na Matke zemi ... PDF Tlačiť E-mail 

2

Návrat k životu na Matke zemi ...S veľkou radosťou dnes uverejňujem článok muža, ktorý rovnako ako ja, miluje Matku Zem. Tak, ako som to dostal v maily, rovnako to aj vám priatelia predávam. S láskou Apukhe.

...............................................

Ahoj Janko.  Chcel som sa Ťa opýtať a  poprosiť či by si mohol uverejniť môj článok na tvojej stránke? Napísal som článok o Návrate k životu na Matke zemi.
Verím, že to nebude posledný článok ktorý som napísal. Odkedy sa venujem indiánskemu vnímaniu života, hľadám smer  akým sa vydať?  Dúfam, že ten článok bude takým odrazovým mostíkom.
Veľmi rád by som ľudom povedal a dokázal, že zmenu vo svojich životoch potrebujeme.

Ďakujem Ti

Marek

Návrat k životu na Matke zemi ...

Bolo to už dávno keď sme žili na Matke zemi, a boli sme šťastný, že sme jej súčasťou. Žili sme v harmónii, a rešpekte voči Matke zemi a ona nám dávala všetko to čo sme k životu potrebovali. Čas ktorí sme žili v harmónii s Matkou zemou sa už dávno skončil. A náš život sa zmenil v boj o prežitie. Kto z koho? Život ktorí sme si sami vytvorili a vytvárame. Alebo dalo by sa skoro povedať, že ako by sme žili v divočine : Silnejší vyhráva...  Pritom boji však zabúdame však na svojich blízkych, známych a priateľov. Chcem vám pripomenúť odkiaľ sme prišli a ako sme žili a poprosiť Vás o návrat k životu na Matke zemi...

Veľa z vás mi povie, že na zemi žijete, ale opak je pravdou. Už dávno na nej nežijeme. Žijeme len sami pre seba. Naše ego nás ovláda a mi si to ani neuvedomujeme. Verím, že tí ktorí budete čítať moje riadky budete alebo chcete spraviť zmenu vo svojom živote.

Ako to máme spraviť? Nikto od Vás nechce aby ste sa odsťahovali do lesa a žili tam ako naši predkovia. Ale je veľa vecí ktoré môžeme zmeniť aby naša Matka zem bola čistejšia, krajšia a aby sme ju zachovali aj pre naše deti. Možno viete alebo nie, ale indiáni boli pôvodný a hlavne skutočne prvý obyvatelia našej zeme. Dostali dary od Matky zeme o ktoré sa mali starať a chrániť pre ďalšie generácie. Zastavme sa na chvíľu a porozmýšľajme  či to všetko čo robíme nám zato naozaj stojí? Stojí nám to za tie peniaze? Odpoveď je: NIE

Tak poďme spolu zmeniť náš život, život na Matke zemi. Ešte máme stále čas na zmenu. Prestali sme si vážiť základné veci pre život ako je voda a potrava. Voda ... ktorá nám dáva život a nielen nám. Začnime si ju vážiť a starať sa o ňu. Spýtate sa, starať sa o ňu? Neznečisťujme ju ! A pritom stačí tak málo. Keď sa pozriem do potoka alebo rieky a vidím to množstvo odpadkov je mi do plaču. Nielen, že ubližujeme tvorom ktoré v tejto vode žijú ale aj sami sebe. Utvárame prostredie v ktorom žijeme, a komu z nás sa páči žiť v odpadkoch? Prečo to teda nezmeníme? Odpovedí je veľa ...

Matka zem nám dáva najvzácnejší dar pre náš život a my ním opovrhujeme a plytváme , a pritom nám môže toľko pomôcť. Na Slovensku máme veľmi veľa nielen liečivých prameňov a niektorý z nás aj vo svojom okolí a možno o tom ani nevedia. Prečo teda nepríjmame dar ktorý nám matka zem dáva. Prečo vyhadzujeme peniaze za vodu v obchode a zaťažujeme životné prostredie výrobou PET fliaš? A v skutočnosti máme pravú zdravú vodu na dosah ruky. Verím, že nikto z nás nechce aby sme stali dlhé rady preto aby sme dostali a zaplatili za čistú vodu. Na svete žijú stále ľudia ktorý keď sa chcú napiť vody a zaobstarať ju pre svoju rodinu musia prejsť niekoľko kilometrov a nie vždy je ta voda čistá. Tak poďme si začať vážiť  najvzácnejší dar Matky zeme. Každý z nás to môže napraviť. Zmeniť ignoráciu na úctu.

Nielen voda ale aj potrava nám bola darovaná Matkou zemou. Naši predkovia žili v súlade s prírodou. A tá im dávala potravu pre ich prežitie. Vedeli si vážiť tie vzácne dary, a zachovať ich pre ďalšie obdobie života aj generácie.

Indiáni sú toho krásnym príkladom. Matka zem im dávala všetko pre život. Plody pre ich potravu, vodu pre život a zver nielen ako potravu ale aj kožušinu ako ochranu pred zimou.

Za všetko vedeli prírode poďakovať,  a vážili si aj tie najmenšie bytosti. Nikdy sa nechovali ako mi teraz. Brali si z prírody len vždy to čo potrebovali, to čo bolo nevyhnutné pre ich život. Poďme si aj mi pripomenúť , ale aj zmeniť náš prístup k darom našej Matky zeme. Zabudli sme si vážiť to čo dostávame od Matky zeme. Trháme putá  ktorými sme boli spojený  s Matkou zemou tisícročia. Naša spoločnosť ostala ľahostajná, plná ignorácie a egoizmu. Stále viac a viac sa náš život stáva konzumným. Ruku na srdce, kedy sme si uvedomili, že všetko čo máme a dostávame alebo si kupujeme dostaneme bez námahy. Viem, že musíme chodiť do práce a zarábať peniaze, ale to čo mám na mysli je myšlienka a väzba ktorú sme stratili. Váženie si a poďakovanie zato čo dostávame. Tak  to skúsme, každý z nás môže spraviť aspoň kúsok toho prirodzeného. Zasaďme  semienko rastliny  alebo kvetu. A starajme sa on a snažme sa ho vypestovať. Tešiť sa z jeho rastu. A možno si uvedomíme, že to čo všetko berieme  automaticky, zrazu automatické nie je. Samozrejmosť je také oblečené ego. Správame sa tak akoby nám všetko patrilo a mali by sme všetko dostať automaticky, ale pritom nemať žiadnu zodpovednosť.

Preto vás chcem na koniec o niečo poprosiť:  Začnime si vážiť veci okolo seba. Starať o to čo nám bolo zverené Matkou zemou. Začnime si vážiť prírodu, vodu ktorú pijeme, potravu ktorú dostávame od Matky zeme. Poďakujme každý deň za jedlo, ktoré dostaneme na stôl, zato že mám čistú a zdravú vodu. Prírodu ktorá nás neustále obdarúva. Tak ako to robili naši predkovia.

Ďakujem Vám, zato že ste venovali mojim riadkom kúsok svojho ja a zamysleniu sa že stále môžeme niečo zmeniť.

 

S láskou Marek.


 

Pre http://gaia2010.sk/upravil Apukhe Ján Bálint. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely, pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnymi odkazmi. Ďakujem za pochopenie.

 


12.00 Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Posolstvo jednorožcov – február 2012

Milovaní priatelia. Posielame vám naše hrejivé, láskyplné energie do vášho zimného, mrazivého času. Aj keď na niektorých miestach Zeme je momentálne veľká zima, sú veci, ktoré vás hrejú, v niektorých prípadoch sú až vriace. Nedivte sa tomu, postupne sa odhaľuje pravda a lož, omyly, ale aj tvrdohlavé, falošné, vykonštruované ilúzie.

Nechceme vás o týchto veciach poučovať, nenáleží nám posudzovať a ani vytýkať neprávosti, ktoré robia niektorí vaši vládcovia a ich napomáhači. Vieme, že nakoniec pravda, čo v našom svete je, bezpodmienečná láska, nakoniec vo vašom svete , v srdciach zvíťazí.

Milovaní, to čo sa deje teraz celosvetovo, je len začiatok niečoho veľkolepého. LÁSKA, ktorú ste poznali sa premenila na BEZPODMIENEČNÚ LÁSKU. Samozrejme, všetko má svoj čas, aby sa to etablovalo do vašich životov, a záleží len na vás, či to naozaj chcete alebo nie. Je to o vás, o vašich životoch, o vašich existenciách, o vašej budúcnosti. Celý duchovný svet, všetky anjelské, svetelné bytosti sa radujú spolu s nami nad vašim veľkolepým úspechom. Vibrácia Zeme sa definitívne zmenila. Gaia prijala, ukotvila lásku Agapé do svojej existencie. V tomto smere ste jej pomohli aj vy vaším úsilím o prijatie tejto milujúcej energie pri otváraní energetických brán minulí rok, s pochopením a prijatím potreby zmeny vo vašich životoch.

Je len začiatok roka 2012 a myslíme si, že aj vy jasne vidíte prichádzajúce zmeny vo vašom 3D svete. Niektorí z vás majú chaos v sebe a rovnako vidia chaos okolo seba. To patrí k tejto dobe. Nevedomie vystupuje do popredia, čo aj musí, nakoľko takýmto spôsobom ustupuje novým vibráciám lásky. Je to jasná správa pre vás. Môžete sa snažiť bojovať proti tomu, chcieť pochopiť s vašim rozumom, súčasným, starým, pomaly odchádzajúcim vedomím, no nakoniec aj tak pochopíte, že je to márny boj, snaženie. Jediné, čo vám ostane a veríme milovaní, že prídete na to skoro je, že začnete spolupracovať, cez lásku prekročíte tieň vášho strachu a vaše starosti odovzdáte do rúk najvyššej moci.

Ďalšou pomôckou pre vás momentálne je komunikácia. Jedine otvorenosť a komunikácia vám odhalí, kto vám rozumie a kto nie, kto je na vašej vibračnej úrovni a kto nie. Zbytočne budete dávať svoje energie ľudom, ktorí vám nerozumejú, idú svojim tempom a svojou cestou. Ak si myslíte, že im pomôžete, nakoniec zistíte, že ste strácali čas a pre vás to môže znamenať stratu najcennejšieho času v Teraz a Tu, keď všetci s láskou v srdci očakávame vzostup. Všetci v 5D sme ako bratia a sestry a milujeme jeden druhého, nerobíme žiadne rozdiely medzi sebou. Ak vaše vedomie stále budete vedome udržiavať v 3D, nedokážete prijať potrebné vibrácie k vzostupu. Ak je to vaša voľba, tak pre vás nič nemôžeme urobiť, jedine vás s láskou rešpektovať.

Priatelia naši milovaní, vieme, že málo viete o 5D, nepoznáte to tam a tak aspoň obrazne vám chceme máličko niečo ukázať z tejto dimenzie. Dáme vám menší návod a vyskúšajte si to. Ak sa vám to bude páčiť, veríme, že pochopíte dôležitosť zmeny vášho vedomia. Celá práca je v tom, že začnete snívať, predstavovať si niečo, tak ako ste to robili ako deti. Verte svojim predstavám, berte to ako niečo hotové, precíťte ich, stotožnite sa s nimi. Pre niektorých dospelých je to možno novinka a neveria takýmto rozprávkam. Skúste to a sami uvidíte, či sa vám nesplní váš sen. Samozrejme nedávajte tomu podmienky času a ani formu uskutočnenia. To všetko nechajte na vyššie sily. Buďte pozorovateľmi a zároveň aj tí, ktorí čakajú na svoju vysnívanú odmenu. Niekedy k tomu, aby sa to mohlo uskutočniť, treba urobiť takú malú drobnosť. Pohnúť sa z miesta. Pečené holuby, ako to hovorievate, nepadajú z neba, a tak aj v tomto smere sa to občas stane, že aj vy budete musieť určité kroky urobiť, aby sa váš sen uskutočnil. Je to ako s autom. Chcete auto, ale nemáte vodičský preukaz. Vesmír vás tak miluje, že to auto vám dá, ale až vtedy, keď si urobíte príslušné skúšky a dostanete ten preukaz. Vesmír vám dáva najlepšiu kvalitu a vy musíte byť pripravení na tú kvalitu.

Preto je veľmi dôležité, aby ste si vaše rozhodnutia pevne stanovili, ale z druhej strany ak cítite, že k dosiahnutiu cieľa potrebujete vykonať nejaké zmeny, tak ich urobte. Všímajte si vaše rozhodnutia a rovnako si všímajte, čo sa deje okolo vás. Pokiaľ je to horšie alebo nič sa nedeje, chybu hľadajte v sebe. Niečo robíte zle. Vaša rozhodná otvorenosť a úprimnosť voči sebe samým vám pomôže nájsť chybné úsudky, vnútorné vedenie, zbytočné ilúzie. Sami zistíte, že ak na tomto budete pracovať, tak sa zmenia okolo vás vaše stresové situácie, opäť zažiari slniečko vo vašom živote.

Tieto rady vám predávame s láskou, aby ste dosiahli váš životný zámer, pre ktorý ste sa inkarnovali do Teraz a Tu v 3D. Majte na pamäti milovaní, že na prvom mieste by ste mali mať váš životný plán. Ak by pre vašu dušu nebolo tak dôležité, aby ste boli v inkarnácii pri vzostupe, tak by ste určite neboli tu. Ak ste tu, tak vaša duša výslovne túži po vzostupe. To ostatné a ostatní sú len pomocníci k dosiahnutiu vášho duchovného zámeru.

Uvedomujeme si, že tento rok je dôležitý nielen pre vás, ale aj pre celý vesmír. Zmeny, ktoré sa uskutočňujú vo vašich životoch na vašej nádhernej planéte Zem majú nesmierny význam pre celú vašu slnečnú sústavu, galaxiu a galaxie, vesmír, vesmíry. Zatiaľ ste dokázali veľa, aj keď to tak možno vo vašich životoch nevidieť. Celkovo sa vibrácie ľudí zmenili k lepšiemu. Preto vám budeme naďalej pomáhať, ak o to budete stáť, navštevovať tých, ktorí sa priblížili na jeden krok k nášmu svetu. Určite ste si všimli, že nás niektorí stále častejšie vidíte, či už vo vašich snoch, meditáciách, rozjímaniach. Sme s vami stále a milujeme vás.

 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies. Pre viac informácií o cookies a o možnostiach ako ich vymazať nájdete tu.

Potvrdením súhlasíte s používaním cookies na tejto web stránke.

EU Cookie Directive Module Information